BERNARD CUP – Setkání mistrů již 14. října

ZSE a MMÈR v autocrossu Humpolec 2023 | 22. a 23. dubna 2023 | Jan Pilát | www.autokrosar.cz

Tradiční tečkou za letošní velmi dramatickou autokrosovou sezonou bude BERNARD CUP – Setkání mistrů v Humpolci. A tamní pořadatelé se opět činili a činí. „Oproti jarnímu republikovému závodu bylo na trať navezeno šest tisíc tun prosátého materiálu. Tím se trať zvedla v průměru o třicet centimetrů. Zároveň bylo ubráno bříško u „techniky“, takže do kopce bude větší šance předjíždět. Samozřejmě proběhlo i mnoho úprav a rekonstrukcí v celém areálu. Od Martina Prokopa z MP Sportu budeme mít doprovodný kamion T4. S ním přijede bývalý autokrosový závodník a současný mechanik MP Sportu Aleš Němeček. Kamion bude divákům volně přístupný i vevnitř, takže si ho budou moci osahat. Také možností občerstvit se bude tradičně dostatek a stejně jako na závěrečném republikovém podniku v Sedlanech zde bude mít stánek i Holka za volantem. Oproti loňsku bude jiná afterparty. Ta se tentokrát neuskuteční v depu, ale na diskotéce ve městě. Její součástí bude bohatý doprovodný program a proběhne zde veškeré dekorování,“ nastiňuje předseda AMK Zálesí Humpolec Josef Špaček, že všichni účastníci se mají na co těšit.

FB AMK Humpolec

Jednou z největších hvězd akce bude Petr Nikodém, který letos obhájil evropský i republikový titul v královské divizi SuperBuggy. „Podobně jako každý rok, chystáme se na Setkání zakončit sezonu a stejně jako loni máme co slavit (smích). Jedeme s naší mistrovskou buginou a chceme poděkovat všem lidem, kteří nám fandili. A to se nejlépe dělá ze střechy našeho auta po vyhraném finále (smích). Doufám, že se na startu sejdeme v hojném počtu, užijeme si na závěr sezony hezké závody a dorazí hodně diváků, na které se těšíme,“ věří pražský autokrosař.

ZSE a MMÈR v autocrossu Humpolec 2023 | 22. a 23. dubna 2023 | Jan Pilát | www.autokrosar.cz

Netradičně s kartcrossovým speciálem se představí letošní evropský i republikový šampion divize JuniorBuggy Arnošt Florián. „Zažiji premiéru s kartem, půjčeným přímo od týmu RSK Romana Kalvody. Na novou zkušenost se těším. Myslím si však, že z toho budu mít zamotané ruce jako vánočku,“ usmívá se pilot z Rudné u Prahy, plánující pro příští sezonu přestup do kategorie Buggy1600.

ZSE a MMÈR v autocrossu Humpolec 2023 | 22. a 23. dubna 2023 | TomᚠNìmec | www.autokrosar.cz

Arnoštovými soupeři budou vesměs klasičtí kartcrossaři. Jedním z favoritů na nejvyšší příčky je Lukáš Svoboda. „Svůj domácí podnik jedu se svým kartem. Humpolec mám rád a těším se tam. A ambice? Určitě si to užít, oslavit večer s kamarády (smích), pěkně se svézt a zároveň se rozjet před závěrečným podnikem MASCOM Cupu, který se koná týden poté v rakouském Hollabrunnu,“ nastiňuje své nejbližší plány pelhřimovský závodník.

ZSE a MMÈR v autocrossu Humpolec 2023 | 22. a 23. dubna 2023 | TomᚠNìmec | www.autokrosar.cz

Text: Vlastimil Resl

Foto: Autokrosar.cz

Program:

Sobota 14.10.2023
07.50 – 8.10 rozprava s jezdci
08.30 – 10.30 oficiální trénink pro všechny divize
11.00 – 12.30 začátek I. série rozjížděk
12.45 – 13. 15 doprovodný program
13.30 – 15. 00 začátek II. série rozjížděk
15.30 – 17.00 finálové jízdy