Humpolec tradičně zahájí autokrosovou sezonu

ZSE a MMÈR v autocrossu Humpolec 2023 | 22. a 23. dubna 2023 | TomᚠNìmec | www.autokrosar.cz

Stalo se již tradicí, že autokrosová sezona začíná v Humpolci. Nejinak tomu bude tentokrát, kdy se poslední dubnový víkend, 26. – 28. dubna 2024, na trati Pod Vilémovským lomem utkají o letošní první příděl mistrovských bodů účastníci Mistrovství Zóny Střední Evropy, Mistrovství České republiky, České Trofeje a kartcrossového MASCOM Cupu.

Humpolečtí pořadatelé jsou pověstní snahou neustále vylepšovat svoji trať a celý areál. „Pro letošní rok přibydou v horním depu dva nové sociální kontejnery a také tribuna pro mechaniky. Ta pojme zhruba čtyřicet lidí. Bude hlídaná zaměstnancem security. Každý tým dostane jednu přenosnou kartičku ke vstupu na tuto tribunu. Naopak v dolním depu jsme museli trochu oželet parkovací prostor pro týmy vzhledem k vybudování a rozšíření předstartovního prostoru,“ popisuje aktuální vylepšení předseda pořádajícího AMK Zálesí Humpolec Josef Špaček a přidává informace, na co všechno kromě samotného autokrosu se mohou návštěvníci těšit. „Letos jsme se hodně zaměřili na doprovodný program. Dakarský speciál přiveze Tomáš Ouředníček. Z MP Sportu by opět měl dorazit náklaďák MAN, což má na starost mechanik MP sportu, ale hlavně bývalý autokrosař Aleš Němeček. V jednání je vystavení Fiesty WRC Martina Prokopa. Chybět samozřejmě nebudou stánky BESIP či Holka za volantem, či malování na obličej pro děti. Samozřejmostí je dostatek stánků s občerstvením, o což se tradičně stará bývalý dlouholetý autokrosař Pepa Petrik. V sobotu večer budou ve spodním depu hrát DJ Sax a Sprostonárodní harmonikář, na neděli před semifinálovými jízdami je potvrzen koncert Olgy Lounové.“ Program bude velice nabytý, protože v tuto chvíli je přihlášeno bezmála 160 závodních týmů. Dodává Špaček

Jedním z adeptů na nejvyšší příčky v královské divizi SuperBuggy je Vojtěch Vaculík. „V Humpolci samozřejmě nebudeme chybět já ani můj bratr Martin, který startuje v kategorii Buggy1600. Po loňském úspěchu máme ty nejvyšší ambice. Humpolec naprosto zbožňuji. Líbí se mi tam vše počínaje organizací přes přípravu tratě až po trať samotnou. Je to rychlá a jednoduchá trať a doufám, že diváci dorazí v hojném počtu a vytvoří parádní atmosféru,“ věří znojemský pilot.

ZSE a MMÈR v autocrossu Humpolec 2023 | 22. a 23. dubna 2023 | Jan Pilát | www.autokrosar.cz

Vysoké pozice v kategorii JuniorBuggy plánuje atakovat Eliška Plná. „Já se těším strašně moc. V „juniorkách“ jsme strašně vyrovnaní a očekávám velké souboje. Já mám ty největší ambice a chci zvítězit,“ netají velké plány závodnice z nedalekého Havlíčkova Brodu.

ZSE a MMÈR v autocrossu Humpolec 2023 | 22. a 23. dubna 2023 | Jan Pilát | www.autokrosar.cz

text: Vlastimil Resl